Mikróból festékszárító kabin

A festés után a száradási idő alatt, sok porszem rakódott a felületre ez nagyon sok bosszúságot okozott. Kezdetben letakartam a festett alkatrészt lavórral, vödörrel és amivel értem. A por ellen ugyan védett, de nagyon nagy hátránya volt, hogy még három nap után is ragadt a felület. Ugyanis nem tudott a festékből a hígító megfelelően párologni, és ezért a száradási folyamat nagyon elhúzódott. Ezért gondoltam, hogy készíteni kellene egy szárító szerkezetet, amiben gyorsan és teljesen pormentesen szárad meg a festett alkatrész.
Sokat gondolkodtam miből lehetne egy ilyen szerkezetet készíteni, olcsón. Akkoriban ment tönkre a család mikróhullámú sütője, és akkor fogalmazódott meg bennem a gondolat, mi lenne, ha a mikróból készülne a festékszárító? Így szinte csak a munkámba kerülne a készülék, anyagilag nem terhelné a családi kasszát. Éjszaka átgondoltam a dolgot, és másnap neki is fogtam a kabin készítéséhez.
A rossz mikró előlapját, ajtaját, a nagy fordulatú motort és a világítást használtam fel. Az ajtókeretet a rossz gépről flexel levágtam. Egy másik nagyobb, és erre a célra kialakított kasznit hajlítottam, hegesztettem 1mm-es acéllemezből, és ahhoz csavaroztam az ajtókeretet. A kabin bal oldalát 10x10mm-es lukméretű perforált lemezből készítettem el, előtte habszivacs szűrővel. A szűrővel szemben, a jobb oldalon kapott helyet a nagy fordulatú motor. Így a motor a szűrőn keresztül, friss és pormentes levegőt szív a kabinba. Ezáltal a légcsere gyorsítja a festék száradását. Az ajtó nyitásakor a szárítás autómatikusan le áll, zárásakor pedig újra indul. Persze manuálisan is indítható, és leállítható a szárítási funkció. A világításnak külön kapcsolója van. A lakatos munka után zsírtalanítottam, alapoztam, gitteltem, csiszoltam a kabint és fényes fehér festékkel fújtam le, kívül- belül. Száradás után összeszereltem és bekötöttem az elektromos részeket. Meg érte a belefektetett munkát, mert azóta nincs problémám a porral és szöszökkel.

Képek